ГоловнаКулінарія ProstoWayПровели експеримент, який дозволив з'ясувати, чому їжа на висоті стає несмачною

Провели експеримент, який дозволив з’ясувати, чому їжа на висоті стає несмачною

Під час далеких польотів на крейсерських висотах приблизно половина повітря, яким ми дихаємо, надходить з атмосфери, в якій летить літак, а інша половина фільтрується. Результатом цього є те, що на висоті 9000 метрів повітря в кабіні надзвичайно сухе з рівнем вологості приблизно 12%. Для прикладу, денна атмосферна вологість в пустелі Мохаве, залежно від сезону, коливається від 10% до 30%.

Точно так само, як це сталося б під час тривалого походу в кемпінгу в Мохаве, це монументальне, стабільне зневоднення під час польоту протягом годин, які люди проводять у повітрі в кабіні, витягує кожну краплю необхідної вологи з наших носових і бронхіальних шляхів. І це одна з основних причин того, що наші тісно переплетені нюх та смак так радикально змінюються під час польоту.

На висоті польоту відчуття смаку та нюху просто слабшають, і ми мало що можемо з цим зробити. Особливо слабшає відчуття солоного та солодкого і саме тому їжа, яку авіакомпанія ставить перед вами, надто солена — використовується приблизно на 20% більше солі.

І насправді, це ще не все: тому що не тільки рухома пустеля на висоті 9000 метрів працює проти вашого носа та піднебіння. Сюди підключаються атмосферний тиск і нескінченний гул понад 80 децибел від двигунів.

Lufthansa доручила відомому німецькому Інституту Фраунгофера провести випробування смаку, під час якого людей посадили в тісні крісла в барокамеру, яка була опущена храповим механізмом, щоб імітувати надзвичайно низький тиск повітря при крейсерській висоті (9000 метрів). Потім їх годували їжею Lufthansa, а їх «бомбардували» 80-децибеловим шумом авіаційних двигунів. Щоб надати відвідувачам ще більше автентичності, дослідники Фраунгофера влаштували вібрацію сидінь, щоб імітувати час від часу турбулентність у польоті.

Як результат, залишилися більш-менш недоторканими смаки, описані як «гіркий», «кислий» і «гострий», а відчуття солоності чи солодкості страви втрачалися. В окремих подібних тестах використовувався єдиний набір смаків, який японські кухарі класифікували б як ядро, або смаки умамі. Сюди відносяться соєві соуси, якіторі, місо та ін., які в тому числі містять високий рівень натрію. Цікаво, що томатний сік також виявився несприйнятливий до втрати смаку під час польоту.

Апетитно:

Популярно:

Найсмачніші квашені помідори за бабусиним рецептом

Любите квашені помідори? Спробуйте приготувати за нашим рецептом, вони виходять такі смачні, наче з бочки, такі, як колись...

Найпростіша та дуже смачна закуска з баклажанів

Це один з найпростіших рецептів. Без зайвих клопотів можна швидко приготувати цю смакоту й одразу подавати до столу....

Простий та дуже смачний рецепт маринованих помідорів на зиму

Приготуйте за нашим рецептом мариновані помідори, щоб взимку ласувати з картопелькою. Читайте у подробицях, маринуйте та смакуйте. Подробиці У стерилізовану...

Як смачно заквасити помідори на зиму

Якщо вирішили заквасити помідори на зиму, то наш рецепт вам стане у пригоді. Читайте, готуйте та смакуйте. Подробиці Інгредієнти на...