ГоловнаКулінарія ProstoWay15 класичних помилок при приготуванні їжі

15 класичних помилок при приготуванні їжі

Смачна їжа – одна з насолод у людському житті.

Які помилки припускаються кухарі-початківці?

1.Не дають м’ясу відпочити

М’ясні продукти, які щойно витягли з холодильника, готуються нерівномірно. Вони також поступаються м’ясом, яке перед готуванням полежало півгодини при кімнатній температурі.

2.Шкодують води для макаронів

Золоте правило: на 100 г макаронів наливати в каструлю 1 літр води. Тоді вироби не злипнуться після закінчення варіння.

3.Не куштують страву в процесі готування

Обов’язково потрібно пробувати приготовлену їжу перед тим, як подавати її на стіл. За кілька хвилин до закінчення готування варто набрати чистою ложкою та скуштувати їжу: чи вистачає там спецій?

4.Нарізають м’ясо вздовж волокон

Більшість господинь звикла різати м’ясо вздовж волокон, проте приготовані шматочки жуватимуться гірше, ніж нарізані впоперек.

5.Неправильно додають часник

Недорогий, ароматний та корисний часник – завсідник багатьох страв на кухні. Однак додавати його на початку приготування не варто. Найкраще приправити страву за кілька хвилин до кінця приготування.

6.Заповнюють сковороду догори

Смажені на сковороді продукти не повинні повністю заповнювати її. По-перше, їжу незручно перемішувати. По-друге, достаток продуктів замикає тепло, що призводить до утворення пари, а це уповільнює процес смаження та погіршує смакові якості.

7.Відволікаються

У процесі приготування краще не відволікатися на зовнішні чинники: зайва хвилина на сковороді може занапастити всю страву, невчасно вимкнена плита – зіпсувати.

8.Не прогрівають сковороду перед смаженням

Продукти, покладені в холодну поверхню сковороди, вийдуть у результаті сирими і не просмаженими.

9.Не дають відпочити готовому м’ясу

Приготовлений шматок м’яса у процесі запікання чи смаження всі соки сконцентрував у центрі. Після приготування варто залишити його на деякий час, щоб м’ясо повністю наситилося соком.

10.Неправильно користуються ножами

Ніж для хліба не підходить для нарізки овочів. М’ясний ніж придатний лише м’яса.

11.Неуважно читають рецепт чи нехтують ним

Щоб отримати бажаний результат, потрібно дотримуватись інструкції – в даному випадку рецепту. Кожен пункт виконується послідовно, дотримуються зазначені часові рамки.

12.Змінюють рекомендовані інгредієнти на інші

Така заміна може вбити смакові якості страви. Більше того, їжа може виявитися небезпечною для здоров’я через неправильне поєднання продуктів.

13.Не миють руки

Базове правило: готувати лише чистими руками. І в процесі приготування руки доведеться мити по кілька разів: після нарізки м’яса, після роботи з цитрусовими та іншими продуктами.

14.Використовують немиті продукти

Куплені у магазині продукти необхідно ретельно промивати проточною водою, а іноді використовувати мило.

15.Готують у поганому настрої

Готувати їжу слід із душею та любов’ю. Інакше, як мінімум, виникає ризик на емоціях забути про інгредієнт, переварити страву або припуститися іншої помилки.

Популярно:

Найсмачніші квашені помідори за бабусиним рецептом

Любите квашені помідори? Спробуйте приготувати за нашим рецептом, вони виходять такі смачні, наче з бочки, такі, як колись...

Простий та дуже смачний рецепт маринованих помідорів на зиму

Приготуйте за нашим рецептом мариновані помідори, щоб взимку ласувати з картопелькою. Читайте у подробицях, маринуйте та смакуйте. Подробиці У стерилізовану...

Найпростіша та дуже смачна закуска з баклажанів

Це один з найпростіших рецептів. Без зайвих клопотів можна швидко приготувати цю смакоту й одразу подавати до столу....

Як смачно заквасити помідори на зиму

Якщо вирішили заквасити помідори на зиму, то наш рецепт вам стане у пригоді. Читайте, готуйте та смакуйте. Подробиці Інгредієнти на...